Door naar de hoofd inhoud

Levering bluspakken en blushandschoenen opnieuw geregeld

12 maart 2026

Veiligheidsregio IJsselland heeft de aanbesteding voor uitrukpakken en blushandschoenen afgerond. De levering is definitief gegund. Dat betekent dat de brandweer ook de komende jaren kan rekenen op goede en veilige materialen.

De aanbesteding was nodig omdat het huidige contract na vijf jaar afliep. Daarom is opnieuw gekeken welke leveranciers het beste passen bij de wensen en eisen van de organisatie. Voor de uitrukpakken is opnieuw gekozen voor Ballyclare. Dit is ook de huidige leverancier. In de pakken verandert daarom weinig. Voor de blushandschoenen is gekozen voor Hobrand. Deze handschoenen zijn wel anders dan voorheen. Vorig jaar is al besloten om volledig over te stappen op stoffen handschoenen.

Praktijktesten

Bij de aanbesteding zijn verschillende leveranciers zorgvuldig beoordeeld. Ook zijn eind januari praktijktesten gedaan in Zwolle en op oefencentrum Troned. Daarbij is gekeken naar onder meer comfort, veiligheid en gebruik in de praktijk.

PFAS vrij membraan

Bijzonder is dat Veiligheidsregio IJsselland als eerste regio in Nederland kiest voor uitrukpakken met een PFAS vrij membraan. Dat is een belangrijke stap in het verminderen van PFAS in brandweerkleding. Ook bij het wassen van de pakken wordt sinds kort een PFAS vrij impregneermiddel gebruikt. Zo werkt de veiligheidsregio stap voor stap aan minder gebruik van deze stoffen.

Met deze gunning is de levering van uitrukpakken en blushandschoenen voor de komende jaren opnieuw goed geregeld. Zo kunnen brandweermensen in IJsselland blijven werken met materialen die veilig en comfortabel zijn.