Brand aan de Hout Es in Dalfsen
De brandweer is vrijdagochtend rond 9:30 gealarmeerd voor een brand bij een woning met rietdak in Dalfsen aan de Hout Es. De brandweer was opgeschaald naar grote brand. Inmiddels is de brand onder controle.
Bij de brand kwam veel rook vrij. Heeft u geen last meer van de rook dan kunt u uw ramen en deuren weer openen en uw ventilatie aanzetten.
De brand brak uit in een woning met een rieten dak. Alle bewoners waren snel en veilig buiten. De schade aan de woning is groot. Stichting Salvage was aanwezig. Zij treden op namens de verzekeraar en verlenen eerste hulp aan gedupeerden bij schade door brand, storm of andere calamiteiten.
De brand was groot. Daarom zette de brandweer extra mensen en voertuigen in. Zij hebben hard gewerkt om de brand onder controle te krijgen. Inmiddels is de brand onder controle. Een kraan is ingezet om het riet van het dak te halen. Zo kon de brandweer de laatste brandhaarden blussen. De meeste blusvoertuigen zijn terug naar de kazerne. Een aantal blijft nog om de laatste resten riet weg te halen. Daarna gaan ook zij terug naar de kazerne.
Burgemeester Michael Sijbom was aanwezig. Hij liet zich ter plaatse informeren over de situatie en sprak met de bewoners.
